Lisie Sprawy trafią na Kickstarter

0
231

Hej

Fox Matters, gra na licencji Lisich Spraw, popularnego komiksu na Facebooku, trafi 19 października na Kickstartera.

Zbiórka potrwa 16 dni i będzie jedną z pierwszych oficjalnie polskich zbiórek na tym serwisie, ponieważ 6 października serwis otwiera się na twórców z Grecji, Polski oraz Słowenii. Podgląd zbiórki można zobaczyć tutaj.

Angielskie wydanie drugiej edycji Liski: Ojojanie będzie miala inną, nieco mroczniejszą oprawę graficzną oraz zawierała niedostępny jeszcze w Polsce dodatek Heart of Cheese. Także jeżeli posiadasz polską drugą edycję, to wesprzyj wydanie tej wersji tylko, jeżeli chcesz po prostu mieć angielskie wydanie z inną okładką i wyglądem planszy.

Polskie wydanie jest dostępne w ciągłej sprzedaży dzięki współpracy z wydawnictwem Rebel.

O grze

Liski: Ojojanie to kooperacyjna gra planszowa, w której wcielamy się w rolę Puchaterów – obrońców Lisiego Królestwa. Naszym zadaniem będzie walka z problemami i komplikacjami, które będą pojawiały się w kolejnych rundach, zagrażając okolicznym Liskom.

Aby wygrać, musimy pokonać Koszmar, który pojawia się w ostatniej rundzie. Będziemy musieli spróbować ponownie, jeżeli strach zapanuje nad lisią wioską.

Na czym to polega?

Zamiast czytaj, zobacz ten 6 minutowy filmik.

Aby pokonać pojawiające się problemy, komplikacje i koszmary, uczestnicy będą musieli zbierać zestawy symboli w odpowiednich kolorach. Każda karta problemu, komplikacji i koszmaru posiada własną kombinację symboli niezbędnych do ich pokonania.

Symbole możemy pozyskiwać na trzy sposoby:

  • Ze znaczników naszych Puchaterów. Wystarczy postawić znacznik na odpowiednim polu, by zagwarantować dany symbol. 
  • Z kart Ojojań, które będziemy dobierali w trakcie gry. 
  • Z kart Lisków, które będziemy mogli rekrutować w trakcie rozgrywki.

Oprócz samych symboli, znajdujących się na kartach, ważna jest też kolejność ich wykładania – każda karta ma wyraźnie zaznaczony symbol lub symbole, które muszą znajdować się pod spodem, żebyśmy mogli ją zagrać. Jest to bardzo ważne, ponieważ w Liskach działamy nie tylko wspólnie z innymi graczami, ale też pod presją czasu, przez co łatwo o pomyłkę!

UWAGA! Liski: Ojojanie to druga edycja gry ufundowanej na platformie crowdfundingowej Wspieram.to.

Zmianie uległo wiele aspektów gry, m.in.: runda trwa zawsze dwie minuty, a poziom trudności zmienia się wraz z wybranym koszmarem. Na końcu rundy nie tracimy już kart, a pokonanie problemów przynosi nam zapas serków, które wymieniamy na akcje specjalne. Pojawiły się także żetony strachu, które stanowią jeden z warunków przegrania gry. Poprawy uległy też prezentacje graficzne symboli ojojania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here