Dungeon World PL - okładka gotowa!

Witajcie! Długo milczeliśmy w sprawie zapowiedzianego przez nas wydania po polsku Dungeon World'a, bo chcemy podawać jedynie w 100% pewne informacje. Rozmowy dotyczące tłumaczenia, redakcji i grafik przeciągnęły się i tej pewności nie mieliśmy, ale udało się sprowadzić wszystko na właściwe tory.

Tłumaczenie tekstu podręcznika jest gotowe. Teraz czeka go solidna redakcja - chcemy poświęcić jej odpowiednio dużo czasu, by dostarczyć dopracowany produkt. Staramy się możliwie wiernie oddać klimat w jakim spisany był oryginalny tekst, co wymaga odpowiedniego doszlifowania nazw własnych, specyficznej składni czy ogromnej ilości odniesień popkulturowych, stanowiących o unikalności gry.

Na osłodę oczekiwania - zobaczcie okładkę. Jest gotowa, choć pewne drobne elementy mogą jeszcze ulec zmianie w procesie wydawniczym (jak np. logo gry, którego tutaj nie prezentujemy).

Okładka DW PL

Autorką jest genialna Kasia “Kolsga” Świderska, poniżej znajdziecie też jedną z wstępnych grafik, jakie stworzyła na potrzeby naszego wydania. W podobnym stylu utrzymane będą wszystkie ilustracje otwierające kolejne rozdziały podręcznika.

Projekt ilustracji rozdziałowej Projekt potwora

Będziemy starali się prezentować powstające grafiki, tak jak jednak wspominamy wyżej, chcemy informować o faktycznych postępach prac. Zakończenie tłumaczenia i powstanie okładki są dla nas takim właśnie kamieniem milowym.

Wiemy, że wielu z Was na to czeka, ale na tę chwilę nie mamy jeszcze dokładnej daty wydania czy startu akcji crowdfundingowej. Wiele zależy od czasu jaki zajmie nam redakcja tekstu. Wyczekujcie kolejnych newsów, a na razie zapraszamy na współpracujący z nami fanpage Dungeon World Polska - znajdziecie tam i najświeższe info o polskim wydaniu, i stos materiałów do grania już teraz.

Krzysztof "Krzyś" Bernacki

Wydawnictwo Gindie Copyright © 2018