Darmowa wysyłka od 140zł
100 dni na zwrot przesyłki
Koszulki można prać w pralce w 30°
Kubki nadają się do mycia w zmywarce

Metamorphosis Alpha PL PDF

Metamorphosis Alpha PL PDF
Zagubieni w kosmosie!
10,00 zł

Autor: James M. Ward
Ilustracje: David Sutherland
Przekład: Marcin Segit
Stron: 52

Wydana przez TSR w 1976 roku „Metamorphosis Alpha” to pierwsza na świecie fantastycznonaukowa gra fabularna. Świat gry zainspirowany został powieścią Briana W. Aldissa „Non stop”.

Akcja „Metamorphosis Alpha” toczy się na pokładzie przemierzającego kosmos okrętu pokoleniowego, który uległ poważnej awarii, przelatując przez obłok promieniowania. Po kilkuset latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej pozbawieni pomocy ziemscy koloniści cofnęli się w rozwoju do poziomu ludów pierwotnych. Walczą o przetrwanie, otoczeni przez groźne mutanty, roboty i pozostałości zapomnianej, nierozumianej już dla nich cywilizacji technicznej. Nie znają innego życia, uważając okręt za dom i cały znany im świat. Nie są przy tym świadomi, gdzie się znajdują ani skąd wzięli się na pokładzie. Ta wiedza uległa zapomnieniu, choć wyjątkowo odważni (lub szaleni) mogą pewnego dnia odkryć prawdę.

Mechanika gry korzysta głównie z kostek sześciościennych i kilku tabel. Postacie graczy mogą być ludźmi lub zmutowanymi humanoidami bądź zwierzętami, a każdy z tych typów ma swoje mocne i słabe strony. Ludzie mają posłuch wśród innych i cieszą się powszechnym zaufaniem, co pozwala im znajdywać stronników i tworzyć oddziały złożone z bohaterów niezależnych. Z kolei ludzkie i zwierzęce mutanty dysponują niesamowitymi mocami ułatwiającymi przetrwanie (od wystrzeliwanych kolców, przez regenerację, po manipulację czasem), lecz te zdolności okupione są wywołanymi przez promieniowanie wadami.

W „Metamorphosis Alpha” nie ma poziomów ani punktów doświadczenia. Postać rozwija się, zdobywając wiedzę na temat dawnych technologii i otoczenia oraz lepszy ekwipunek. Ponadto przetrwanie każdego kolejnego dnia jest nagrodą samą w sobie. Uwaga: gra słynie z wysokiej śmiertelności postaci, autor zaleca drużyny liczące przynajmniej 6–8 osób i daleko posuniętą ostrożność na sesji.

Polska edycja gry fabularnej „Metamorphosis Alpha” zachowuje w części oprawę graficzną oryginalnego wydania. Naniesiono także znane erraty oraz poprawiono kilka innych drobnych błędów.

Natychmiastowy
Ilość - +

Natychmiastowy

Cennik dostaw nie dotyczy produktów elektronicznych, takich jak np. e-booki, które wysyłane są do klienta automatycznie!

Obecnie dostępne sa następujące formy wysyłki:

11.90zł - Poczta Polska, Kurier48, odbiór w wybranym punkcie

13.90złPoczta Polska, Kurier48, z dostawą do domu

5zł - Poczta Polska polecony ekonomiczny, tylko dla zamówień których wartość łączna nie przekracza 10zł!

Darmowa wysyłka - dla zamówień o łącznej wartości powyżej 140zł

Wydawnictwo Gindie Copyright © 2019