Czy uda wam się wrócić?

Mroczny Amulet przeniósł Was do świata trawionego przez Żywe Klątwy.

Zniszczcie jedną z nich aby wrócić do domu, bo inaczej zostaniecie tam na zawsze.

Fabularna Gra Karciana dla 1-8 osób z czasem rozgrywki 60 minut.

Pociąłem gruby podręcznik RPG na setki kart gotowych do gry, abyś mógł zagrać swoją pierwszą sesję od razu po otwarciu pudełka.

Jacek Gołębiowski, autor gry

Bez Przygotowań

Zacznijcie grać zaraz po otwarciu pudełka. Krótka instrukcja krok po kroku wyjaśni ci co robić, abyś mógł zacząć grać praktycznie jak tylko gra trafi na wasz stół. 

Bez doświadczenia

Nie ma znaczenia, że nigdy nie uczestniczyłeś w sesji rpg. Potrafisz czytać i mówić? Doskonale, a teraz potasuj i rozdaj karty i zacznijcie pierwszą turę.

Bez Mistrza Gry

Wiele RPG wymaga kogoś, kto nie tylko uczy się zasad, ale też przygotowuje scenariusz który przedstawia na sesji innym graczom. Tutaj wszyscy jesteście graczami.

Świat Veiraniu

Odwiedzicie siedlisko wampirów we wraku samolotu, zbadacie miasto zbudowane w szkielecie potwora zgładzonego przed wiekami, albo napotkacie burzowych jeźdźców podróżujących po niebie.

Żywe Klątwy

Osoby, miejsca lub przedmioty wypaczone przez czarną magię. Przeklęte Pędzle, Olbrzymie Mrówki, Złowrogie Drzewo. Każdą klątwę można złamać albo zniszczyć jej nosiciela. To Wasz wybór.

Żywe Klątwy

Osoby, miejsca lub przedmioty wypaczone przez czarną magię. Przeklęte Pędzle, Olbrzymie Mrówki, Złowrogie Drzewo. Każdą klątwę można złamać albo zniszczyć jej nosiciela. To Wasz wybór.

Nie jesteście bezradni

Wasze dawne umiejętności zyskują tutaj nowe oblicze. Bibliotekarz przekona bandytów, że jesteście bohaterami z ich legend. Ogrodnik przywróci do życia Pałac Kwiatów. Prawnik napisze pakt kończący wojnę między krajami.

Przemoc nie jest koniecznością, jeżeli jesteście wystarczająco sprytni.

Zasady gry

1. Wybierz Problem z 3 losowych kart.

2. Pozostali zagrywają propozycję Rozwiązań.

3. Wybierasz, które stanie się PRAWDĄ.

Za prosto?

Gra posiada dodatkowe moduły, dzięki którym dopasujesz rozgrywkę do swoich upodobań i potrzeb, niezależnie od tego, jakie masz doświadczenie w grach fabularnych.

To jak 6 godzinna sesja DnD skompresowana do 1.

Marek

Gra, w której nie ma złych pomysłów i rozwiązań.

Łukasz

Nieważne, ile gier masz na półce. Zawsze będzie okazja, aby zagrać w Amulet.

Masha

Przykładowa rozgrywka

Pytania i odpowiedzi

Ile trwa pojedyncza rozgrywka?

Przy graniu do 5 osób, zajmie Wam to maksymalnie godzinę. Jeżeli jednak lubicie, jak ktoś Wam wyjaśni wszystko przed grą, to musicie dodać jeszcze z 15 minut.

Ile osób może zagrać w Mroczny Amulet?

Oficjalne zasady pozwalają grać 1-5 osobom. Trwają testy pozwalające grać jednocześnie większej ilości osób.

Czy to jest prawdziwe RPG?

Jeżeli za prawdziwe RPG uważasz np. Dungeon and Dragons, to Mroczny Amulet nie spełnia takich założeń.

Co to są gry fabularne?

(inaczej RPG albo Gra Wyobraźni)

To ustrukturyzowana rozmowa w której manipulujemy postaciami, miejscami i wydarzeniami we wspólnie wyobrażonej przestrzeni.

Gdybym zapytał Cię, co zrobisz gdyby za Tobą pojawił się zombie, a Ty odpowiedziałabyś, że odpychasz potwora krzesłem, to właśnie uczestniczyliśmy w krótkiej sesji gry fabularnej.

Niezależnie, czy jesteś początkującą czy doświadczoną osobą. To gra którą możesz rozpoczać albo wznowić swoją przygodę z RPG. Potrzebowałaś tytułu, który pozwoli innym wyjaśnić czym są te gry? Nie musisz szukać dalej.