Zacznij grać w RPG

Pociąłem gruby podręcznik RPG na setki kart gotowych do gry, abyś mógł zagrać swoją pierwszą sesję od razu po otwarciu pudełka.

Wcielicie się w normalnych ludzi porwanych do innego świata.

Tylko od was zależy, czy wrócicie do domu!

Bez Przygotowań

Zacznijcie grać zaraz po otwarciu pudełka. Krótka instrukcja krok po kroku wyjaśni ci co robić, abyś mógł zacząć grać praktycznie jak tylko gra trafi na wasz stół. 

Bez doświadczenia

Nie ma znaczenia, że nigdy nie uczestniczyłeś w sesji rpg. Potrafisz czytać i mówić? Doskonale, a teraz potasuj i rozdaj karty i zacznijcie pierwszą turę.

Bez Mistrza Gry

Wiele RPG wymaga kogoś, kto nie tylko uczy się zasad, ale też przygotowuje scenariusz który przedstawia na sesji innym graczom. Tutaj wszyscy jesteście graczami.

Świat Veiraniu

Mroczny Amulet przyzwał was z naszego świata, abyście pokonali Żywe Klątwy pożerające magiczny świat Veiranu. W tej krainie odwiedzicie siedlisko wampirów we wraku samolotu, zbadacie miasto zbudowane w szkielecie potwora zgładzonego przed wiekami, albo napotkacie burzowych jeźdźców podróżujących po niebie. Prawdziwe oblicze Veiranu odkryjecie, przemierzając te ziemie i poznając jego mieszkańców.

Tak w miastach, jak i w dziczy, odnajdziecie Żywe Klątwy. Będą to osoby, miejsca lub przedmioty wypaczone przez czarną magię. Każde z nich ma swoją wolę i motywacje które można zrozumieć, ale ich działanie niszczy ten świat i muszą zostać powstrzymane za wszelką cenę.

Nie jesteście bezradni. Wasze dawne umiejętności zyskują tutaj nowe oblicze. Bibliotekarz przekona bandytów, że jesteście bohaterami z ich legend. Ogrodnik przywróci do życia Pałac Kwiatów. Prawnik napisze pakt kończący wojnę między krajami. Przemoc nie jest koniecznością, jeżeli jesteście wystarczająco sprytni.

Zasady gry

1. Wybierz Problem z 3 losowych kart.

2. Pozostali zagrywają propozycję Rozwiązań.

3. Wybierasz, które stanie się PRAWDĄ.

Za prosto?

Gra posiada dodatkowe moduły, dzięki którym dopasujesz rozgrywkę do swoich upodobań i potrzeb, niezależnie od tego, jakie masz doświadczenie w grach fabularnych.

To jak 6 godzinna sesja DnD skompresowana do 1.

Marek

To jak 6 godzinna sesja DnD skompresowana do 1.

Marek

To jak 6 godzinna sesja DnD skompresowana do 1.

Marek

Pytania i odpowiedzi

Ile trwa sesja?

Przy graniu do 5 osób, zajmie Wam to maksymalnie godzinę. Jeżeli jednak lubicie, jak ktoś Wam wyjaśni wszystko przed grą, to musicie dodać jeszcze z 15 minut.

Ile osób może zagrać w Mroczny Amulet?

Oficjalne zasady pozwalają grać 1-5 osobom. Trwają testy pozwalające grać jednocześnie większej ilości osób.

Czy to jest prawdziwe RPG?

Jeżeli za prawdziwe RPG uważasz np. Dungeon and Dragons, to Mroczny Amulet nie spełnia takich założeń.